argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332353 пъти)

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #40 -: 08.04.2009, 17:25:35 »

Стипендия за успех - 90 лв месечно. Награда - 200 лв еднократна.
Измама с документите не може да стане. До 15.04. екземплярите и в хартиена форма, и в електронна ще се изпратят в МОН. Тук ще се състави комисия, която да извърши класирането ... и за да е всичко ок, поне половината от комисията ще е съставена от студенти, предложени от Студентския съвет. Виждате, че всичко е прозрачно  :wink:.
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #41 -: 08.04.2009, 17:28:46 »


Ето още една простотия: отивам да си извадя карта от централния офис и какво ми казват те "О, вие вече имате сметка/карта... от Март месец миналата година, защо не знаете за нея? Отидете в клона на ПУ, там ви се намира картата." WTF?!
След това разбирам какво всъщност е станало - още първия път когато съм подавал молба за обикновена стипендия са ми направили сметка без значение, че не съм се класирал и получил каквато и да е стипендия.
Добре, аз ли не съм видял някъде или на молбата за подаване на стипендия (обикновена) пише някъде, че съм съгласен да ми се открие сметка/карта в еди-си-коя банка и аз съм се подписал на това? Мисля че не, а? 
Много се издразних. А и това в клона на банката на ПУ, където "документите се попълват за 20 минути"... моля ви се в праисторията ли сме? Само изнервиха сума ти хора и ги накараха да чакат и слънчасат. Никаква координация.
Както и да е.

Не е както и да е!  :wink:
Точно две минути след като изпратих e-mail до централния офис в София ми се обадиха и всички пробеми се разрешиха. В София (не тук) бяха много-много културни!
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Европейски стипендии
« Отговор #42 -: 08.04.2009, 19:25:23 »

Някой знае ли дали може да се кандидатства за тези европейски стипендии ако имаш невзет изпит?
Аз подадох декларация само за зимния семестър, тъй като от предния семестър на тази година имам един невзет изпит.В такъв случай ти се смята успеха за предната учебна година.
« Последна редакция: 08.04.2009, 19:38:34 от Anck_Sun_Amun »
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re:Европейски стипендии
« Отговор #43 -: 08.04.2009, 22:07:36 »

И аз днес успях да подам документи, стана доста бързо :)
Само не ми стана много ясно за следното "Получавали ли сте стипендия по реда на ПМС през предходния семестър", аз писах да, тъй като си получавам "нормална" стипендия, ама някои колеги казаха, че това не се отнасяло за нас и т.н, накой знае ли нещо по въпроса?
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re:Европейски стипендии
« Отговор #44 -: 08.04.2009, 22:48:45 »

Първо относно сметката в Уникредит Булбанк - според мен не е въобще задължителна, ами е някакво правило на ПУ. Което пък си е абсолютно неправилно. ПУ в случая са само последници. Правилата и всичко останало, както и изискванията в частност са определени от друг, сиреч спонсора. А тези правила са поместени в сайта на ПУ и ако ги прочетете внимателно ще видите, че никъде няма изискване към коя банка да е картата!!! Своеволия както винаги...

Второ относно това, че не се дава никаква обратна бележка, че са подадени документите. И аз това се чудех. Как ще доказваме, че сме подали докс за тези стипендии. Или ще си бъдем свидетели един на друг?! А и ако не се видим в списъка на класиралите се от къде да сме сигурни, че не са ни одобрили или че пък може би документите изобщо не са стигнали до където трябва...?!

Трето относно размера на стипендията разбрах, че ще е 90 лв.
Активен

ZaiKa`BaiKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #45 -: 08.04.2009, 23:01:23 »

"Получавали ли сте стипендия по реда на ПМС през предходния семестър?"
Какъв е този ред и кои стипендии спадат към него?  :hihi:
Активен

Everlast

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
Re:Европейски стипендии
« Отговор #46 -: 08.04.2009, 23:42:35 »

Простотията е пълна. Сметката трябва да е задължително в Булбанк. От банката пък не са и чували, че може да се открие сметка без да се вади и карта - кредитна/ дебитна  :evil:. Професионалисти. За on-line банкиране и разплащане по банков път ... непонятни за тях процедури  :-D. Нямат формуляр за откриване на обикновена разплащателна сметка на физическо лице. Пълен смях. Освен картови сметки друго не знаят (а за блокирана карта, по причина въвеждане на грешен пин-код предлагат ново издаване на карта  :-D  :-D  :-D )

много си прав, аз ще се справя по добре на тяхно място, оня ден отидох до банката в унито да видя за какво става въпрос за тоя IBAN, давам и картата, тя ми казва, че нямам сметка. Аз това много добре го знам, и вместо да ми направи, да ми даде формуляр да попълня направо си ме изгони...няма такова обслужване и некомпетентност, как са ги взели на работа не мога да разбера  :no: :no: :no: :no:
Активен
Я - солдат, недоношенный ребенок войны...

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Европейски стипендии
« Отговор #47 -: 08.04.2009, 23:48:38 »

Простотията е пълна. Сметката трябва да е задължително в Булбанк. От банката пък не са и чували, че може да се открие сметка без да се вади и карта - кредитна/ дебитна  :evil:. Професионалисти. За on-line банкиране и разплащане по банков път ... непонятни за тях процедури  :-D. Нямат формуляр за откриване на обикновена разплащателна сметка на физическо лице. Пълен смях. Освен картови сметки друго не знаят (а за блокирана карта, по причина въвеждане на грешен пин-код предлагат ново издаване на карта  :-D  :-D  :-D )

много си прав, аз ще се справя по добре на тяхно място, оня ден отидох до банката в унито да видя за какво става въпрос за тоя IBAN, давам и картата, тя ми казва, че нямам сметка. Аз това много добре го знам, и вместо да ми направи, да ми даде формуляр да попълня направо си ме изгони...няма такова обслужване и некомпетентност, как са ги взели на работа не мога да разбера  :no: :no: :no: :no:

Точно поради тази причина аз отидох в една от банките на Уникредит на центъра и за 10 мин. ми принтираха нужните данни,искаха ми само лична карта.
А относно класирането някой има ли и информация кога ще излезе?
Активен

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re:Европейски стипендии
« Отговор #48 -: 09.04.2009, 01:40:00 »

Точно поради тази причина аз отидох в една от банките на Уникредит на центъра и за 10 мин. ми принтираха нужните данни,искаха ми само лична карта.
А относно класирането някой има ли и информация кога ще излезе?
Всъщност на мен ми го дадоха за 2 :roll:
Класирането ще излезе на 15ти Април.
Активен

zlobichka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
  • Addicted (:
Re:Европейски стипендии
« Отговор #49 -: 09.04.2009, 10:03:39 »

Цитат
Не е нужно да се ходи лично. IBAN-а даже може да ти го дадат даже по телефона.

Току-що звънях и ми казаха ДА ОТИДА ЛИЧНО!!!
Активен
Be positive!

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Европейски стипендии
« Отговор #50 -: 09.04.2009, 14:48:44 »

Нищо против Уникредит, но имаше и темичка във форума - за Хеброс банк - явно няма голяма промяна.

И за получаване на заплата от ПУ се иска уж карта в Уникредит, но като направиш скандалче - може и с квато и да е карта!

Напоследък съм доволен от Уникредит, но ползвам е-банкиране и офиса до Джумаята (до Галерията). Там са по-осведомени и по-експедитивни!
Активен

fenza

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Европейски стипендии
« Отговор #51 -: 09.04.2009, 17:32:50 »

Имам проблем със самият файл, като го сваля ми дава някакъв еррор, айде някой, който го има този файл да ми го прати. Става дума за Приложение: 3.1 за стипендията. skypename: plovdivteam
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #52 -: 09.04.2009, 18:59:46 »

Смени си версията на Acrobat Reder-a
Активен
С. Цветков

SUN`way

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Европейски стипендии
« Отговор #53 -: 09.04.2009, 20:28:02 »

Утре нали още се приемат молби за стипендия??? ДА не съм изпуснал срока..
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #54 -: 09.04.2009, 21:13:18 »

Да ще се приемат утре до 17:00 часа.
Активен
С. Цветков

24/7

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Европейски стипендии
« Отговор #55 -: 10.04.2009, 11:33:32 »

Говорих с информационния център на ПУ, за да знам да ходя ли изобщо ако IBAN-а не ми е на UniCredit, като им казах че има хора които и с различни карти са им взели документите-човека каза, че само на UniCredit трябва да е и който са го пуснали с на друга банка ще му върнат документите както по назад колежката с ДСК, затова се и отказах да подавам.
Активен

Silverkata`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • МБ RuleZZZ
Re:Европейски стипендии
« Отговор #56 -: 10.04.2009, 20:09:25 »

Офф само нерви покрай тези стипендии  :headbang:. Аз ходих в изчислителнния център, за да си сменя банката и IBAN си, и там ми казаха, че са ми въвели документите с ДСК ама било по добре да ги поправя. Та там нямаха коректор, че си купувах и взех че им го подарих да имат и те  :-D.
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #57 -: 10.04.2009, 22:41:58 »

:) браво на колежката, направила е едно добро дарение на изч. център и за колегите студенти  :bravo:
Активен
С. Цветков

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re:Европейски стипендии
« Отговор #58 -: 11.04.2009, 10:33:50 »

Вчера разбрах, че не само при нас е лудницата с тези стипендии. Много по-зле са в това отношение ТУ - София. Там се е стигнало до протести и последно са звъняли на Господари на ефира  :hihi:
Активен

palavata_SUZI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 85
Re:Европейски стипендии
« Отговор #59 -: 11.04.2009, 11:46:49 »

Предлагам за следващия път да сме подготвени с карти от всички банки,с коректоти,и с много нерви за да издържиме и следващия трус ....ахха :-D
Между другото,аз някъде прочетох ,че стипендиите ще се превеждат на сметки към банки"с които работи съответния университет" и заради това изречение написах номера на сметката ми в УНИ КРЕДИТ.
Може би има логика с картите в УНИ КРЕДИТ, тъй като взималите/взимащите стипендия от университета трябва вече да имат такава.Някакъв вид отсяване?Незнам.Иначе логично-хора с успех 4:00,невзимащи стипендия нямат много шанс за тази от ЕС. :?
А иначе в банковия клон на университета - там работата им е за оплакване!Нямам думи! :drunk:
Активен
:)