argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Общежития  (Прочетена 25082 пъти)

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Общежития
« Отговор #60 -: 10.10.2006, 14:48:59 »

Ами освен и аз да се включа в песимисзмът. Преди време чрез една неправителствена организация в родния ми град въведохме проект за разделно събиране на отпадъците. Тогава бях още 8-9клас. Проектът беше въведен в общината и те също както сега за общежитията бяха съгласни, но никой не ни даде зелена светлина за изпълнение на проекта. Вече завърших висшото си образование и едва миналата година, за да се покаже пред ЕС, че се прави нещо по въпроса с екологията проектът беше изпълен. Интересно само как ЕС ще "натисне" общината да отпусне място за стоителство? Тук Ванката е много прав, че за тях е по-добре да "валят пари" от фирми позлващи земята, вместо от общежитие за университет, а самите университети донякъде се финансират сами. А за построяване на общежитие ще трябват доста пари, които не могат да дойдат само от университета, тъй като някои сгради се нуждаят от ремонт, а според мен те са с много по-висок приоритет.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

VooDooMaN

  • Гост
Re: Общежития
« Отговор #61 -: 10.10.2006, 14:58:52 »

Нещо бъркате общината с министерството на образованието май. Или ПУ е към община "Пловдив"?
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Общежития
« Отговор #62 -: 10.10.2006, 15:57:00 »

Не мисля, че бъркам. Все пак общината трябва да даде разрешение и терен за строителство.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Общежития
« Отговор #63 -: 10.10.2006, 19:46:20 »

Никой не е казал, че се надяваме с подписката да построим общежития. Освен тази подписка се правят още много постъпки по въпроса - тя е само една част, с която се показва, че студентите, преподавателите и гражданите подкрепят идеята. Освен това днес се проведи среща с Захари Георгиев (кандидат за кмет на гр. Пловдив, депутат към Коалиция за България и член на Бюджетната комисия), на който официално в присъствието на медиите се връчи подписката. Освен това получаваме пълна подкрепа от страна на ръководството на университета, а скоро ще се проведе среща и между ректорите на останалите ВУЗ-ове. Ще се изпрати отворено писво до Министерството на образованието и Министерството на финансите.
Не искам да давам официална информация, но се обсъжда, че за изграждането на общежитие към ПУ ще бъдат предложени да се отпуснат към 7 300 000 лв., което не е никак малка сума и гарантира старта на проекта и построяването му поне до груб строеж. Ще се търсят инвеститори, ще се участва в проекти, ще се кандидатства за субсидии и както се намериха пари за ремонта на Ректората, така ще се намерят и за това.
Аз лично не ползвам общежитие, едва ли някога ще ползвам, даже и за децата ми няма да има нужда, но въпреки това се подписах, въпреки това се занимавам с цялата история и трудностите, с които се сблъскваме аз и колектива...И въпреки всичко вярвам, че цялата тази инициатива ще постави началото.
Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Общежития
« Отговор #64 -: 10.10.2006, 20:45:06 »

Аз не се подписах.Не знам защо,може би,защото съм скептичен към подобен род инициативи.Песимистично нали? Особено на фона на хора като Kelli,които се нагърбват с такива проблеми и се сблъскват с песимистите като мен,но дерзайте и никакво отстъпление
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Общежития
« Отговор #65 -: 10.10.2006, 22:33:47 »

7 милиона са много пари, но само за сравнение Кауфланд е построен за около 11 милиона лева, а всъщност Кауфланд представлява един огромен, кух (но лъскав отвътре и отвън) контейнер + паркинг.

Не знаех, че е време да се избира нов кмет! Явно при студентите кебапчетата не вършат работа и затова се търси алтернатива! Искрено се надявам да не съм прав, но продължавам да съм песимист на тази тема!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Общежития
« Отговор #66 -: 10.10.2006, 23:21:10 »

7 милиона са много пари, но само за сравнение Кауфланд е построен за около 11 милиона лева, а всъщност Кауфланд представлява един огромен, кух (но лъскав отвътре и отвън) контейнер + паркинг.

7 млн. са много, но това ще е отпуснато като държавна субсидия. Мисля, че написах по-горе, че ще се търсят и други способи като програми, спонсори и пр. Например ремонта на Ректората е по проект на "Бъдеще за България". Важно е да се постави началото. Иначе, ако само си приказваме от какво има нужда уни, а същевременно никой да не прави нещо по въпроса си е чиста загуба на време и пропускане на шанса.

Не знаех, че е време да се избира нов кмет! Явно при студентите кебапчетата не вършат работа и затова се търси алтернатива! Искрено се надявам да не съм прав, но продължавам да съм песимист на тази тема!

Естествено, че няма избори за кмет. Захари Георгиев беше кандидат за кмет на гр. Пловдив на последните избори. Сега предстоят президентските. Пък и човекът е доста инициативен и готин и по принцип, който е потърсил съдействие от него го е получил. Именно затова и ние се обърнахме към него. Противно на начина, по който студентите стоят и чакат нещо да стане и само се оплекват от неудачите се радвам, че все пак има колеги, на които им пука и които вършат сериозна работа, за което им благодаря разбира се!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Общежития
« Отговор #67 -: 11.10.2006, 21:16:04 »

За ваша информация:

http://www.plovdiv24.com/news/19749.html
Активен