argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Филолози, къде ще работите след завършване?  (Прочетена 35303 пъти)

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124

rrr а ти учиш ли? Предполагам се водиш студент,но както говориш морално май не си такъв...и в крайна сметка ти защо учиш щом не ти трябва тази диплома? Отговори на аудиторията предполагам би било интересно на всеки.Или просто са ти ограничени познанията за висшо образование.Да ще се промени дереджето и няма да си общак примерно..навсякъде се търсят вишисти така че извини ме и по добре си подай отпусното съвет!!! Щом така ти е изградено създанието пак ти повтарям ти морално не си бъдещ вишист на теб не ти трябва тази диплома,но на други хора им трябва!!!
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

rrr а ти учиш ли? Предполагам се водиш студент,но както говориш морално май не си такъв...и в крайна сметка ти защо учиш щом не ти трябва тази диплома? Отговори на аудиторията предполагам би било интересно на всеки.Или просто са ти ограничени познанията за висшо образование.Да ще се промени дереджето и няма да си общак примерно..навсякъде се търсят вишисти така че извини ме и по добре си подай отпусното съвет!!! Щом така ти е изградено създанието пак ти повтарям ти морално не си бъдещ вишист на теб не ти трябва тази диплома,но на други хора им трябва!!!

Ти пък щото си... Интересно ми е какъв пишман филолог ще излезе от човек, който не умее да поставя запетаи, не знае елементарни правила на писане (интервал след препинателните знаци) и не може да напише правилно висшист... :-X :roll:
Активен
Физически Факултет

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124

lowstef колко си ограничен приятелю!Говорихме за твоя другар аз не претендирам,че съм много грамотен,но поне знам за какво ми трябва висшото образование!Доволен ли си!Бахти комплексирите дето сте с твоя другар не умеете да понасяте критики...Не заслужаваш да си модератор на този форум!Предполагам сега както и други хора ще ги изтриеш от форума...хахахаха.  :bravo: но скоро ще си загубиш правата вярвай ми!!!
Активен

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

FlexFit, ти като завършиш пак ще си останеш общак. Ето това е, което исках да кажа относно дипломата /със или без нея/, а ти си доказателство за мнението ми.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Момченце недорасло, чети внимателно, пиша ти бавно, та да вденеш:

Другари тук нямам. Ти не си ми приятел. Недей да пишеш веднага след употребата на марихуана, привиждат ти се неща.

Аз много държах на своето висше образование и съм един от много малкото студенти, завършили ПУ и работещи точно по образованието си. За сметка на това съм един от първите, които признават, че много студенти в Университета (ти си типичен пример) са на много, много ниско ниво. Повечето и не знаят какво искат (щом Филологически факултет има повече студенти от природните, значи нещата са зле). Това си личи и в тази тема - писател искал да ми стане, журналист, преводач... Само дето за тая работа се иска талант, а не диплома. Вярно, има професии, където образованието си е задължително. Само дето Айнщайн така и не успял да звърши техническия университет, в който учел, преди да стане физик-теоретик. А някои от най-добрите авиоинженери в зората на това изкуство са били с образование за железопътни инженери, пък вместо вагони, правели, моля ти се, самолети. Като стана въпрос за писатели, та се присетих - знаеш ли кои са "голямата тройка" на научната фантстика и какво е образованието им? Айзък Азимов е биохимик (професор), Артър Кларк след доста проблеми (финансови, основно) е завършил математика и физика, а Робърт Хайнлайн е завършил военноморска академия (и доста време реално е служил по кораби). Толкова за дипломата и писателстването...

Дали заслужавам да съм модератор или не, може да каже само един човек в момента. Той поне не е неграмотен, ударен от хормона тийнейджър. Темата ще си остане, преди всичко за мое забавление. Полуидиотите ме карат да се смея, а смехът, казват, бил полезен. Ха. Ха. Ха. :roll:
Активен
Физически Факултет

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124

"Приятелю" хахах първо нарушаваш едно от основните правила на форума-обиждаш! Второ ти си доста тънкообиден и не очаквах да паднеш толкова ниско.С дипломата си се фукай пред някой друг ясно ли е! Не си достоен за уважение щом толкова яко се изхвърляш и пак ти кавам научи се да търпиш критика! Нали знаеш кои кучета лаят..тези които не хапят. Така,че колкото и да се изхвърляш оправия явно нямаш..е аз поне имам да уча ще науча правилата обещавам ти!  :-P Ти в случая като по интелигентен би трябвало да си замълчиш,но уви..на това явно са те научили в университета! Типичен пример за филолог..ти ще си моя идол!!!  :bravo:  :bravo: :bravo: и не намисай поколенията виждам те за кво ставаш...
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124

По добре дай малко от ценния си опит  :bravo: и помогни на нас от пропадналото поколение както се изрази...да знаем да не станем поне такива като теб?!
Активен

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

FlexFit, ти като завършиш пак ще си останеш общак! Мисля, че това изчерпва темата за допломата, преди или след, а и Калиста да се поучи от този показателен пример.
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124

rrr за твое сведение се занимавам със собствен бизнес така че я да не се обиждаме! Да наистина темата се изчерпва до тук с доста ограничени познания си,а и разбра ме погрешно ти си с мисленето на общак!Извинявай,че трябва да съм толкова директен. Усещам, че нещо против работниците имаш маи а? Ти кво за много велик ли се имаш? Казвам те послушай ме ходи си изтегли документите и си подай отпусното,за да не го направя аз! И внимавай с обидите!
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

 :haha: :haha: :haha:
Не знам защо се сещам за една по-ранна песничка на Ъпсурт... "Нон стоп, нон стоп..." :hihi: :hihi: :hihi:

Ако вярвах в Бог, сега щях да го каня да си прибере вересиите.
Активен
Физически Факултет

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124

lowstef ама май ще поспорим относно поколенията? Е ние за разлика от твоето поне не слушаме тези смешници от Ъпсурт...я не се излагай дръж се като модератор,а не като някой хванат от улицата....

"Не знам защо се сещам за една по-ранна песничка на Ъпсурт... "Нон стоп, нон стоп..."   

Ако вярвах в Бог, сега щях да го каня да си прибере вересиите."

Как ще вярваш в бог...ти си цапнат от всякъде, не му трябват такива анимационни герои като теб...
Активен

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Ех, жалко...Мина ми мерака да пиша по темата. Имах наистина доброто намерение да обясня нещичко, да помогна с информацията, която аз имам, да дам съвет дори, това беше и целта на темата, но...Щом много знаете и можете, давайте! Успех!
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

 :haha: :-D :haha: :-D :haha: :-D

Нон стоп, нон стоп...

Защо нямаме емотиконче за rofl? Много ми трябва в момента...
Активен
Физически Факултет

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

На теб ти стана забавно, lowstef! И на мен ми се иска да ми е забавно, а не заради такива да ме е срам от Универитета. Но то пък не е само в ПУ така, навсякъде е.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Или трябва да се смея, или да плача. Минах етапа, когато се ядосвах, благодаря, не е готино. Само се нервиш, а полза никаква. Сега се опитвам да откривам смешната страна... И то не е много трудно, особено като имаш толкова подходящ "материал" за надсмиване. :hihi:
Активен
Физически Факултет

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124

"На теб ти стана забавно, lowstef! И на мен ми се иска да ми е забавно, а не заради такива да ме е срам от Универитета. Но то пък не е само в ПУ така, навсякъде е. "

Батка мисля, че те предупредих.....спокойно само гледай наистина ще те е срам да припариш до университета!
Мисля,че веднъж се повтаря ама явно на малумници като теб по няколко пати, че не бива да се обижда и то при положение, че не ме познаваш?
Активен

kalista

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • I love Xavier Naidoo
    • http://www.kalistabg.sladur.com

Хей! Здравейте отново на четящите тази тема! Интересен спор се е завързал, само дето попаднах и на моя nick сред тия ожесточени слова, а не се сещам  точно кой е поводът...няма значение . rrr, видях съвета ти -наистина е разумен и логичен, единствено бизнесът просперира с пълна сила, изкуствата и пресата са силни и амбициозни посоки, но не и в България. FlexFit, можеш просто да приемеш забележките за правописните грешки ...доста видях. Погледни във форума в тема"Българска филология"  на 4 стр. как ме избазикаха за една едниствена замяна на "Ъ" с "А".По невнимание естествено,но като се замисля, за почти  абсолвент- филолог е непростимо и оронващо престижа  :blush:  Колкото, ако трябва да се върнем  в руслото от въпроси по темата, последният, доколкото помня,  беше за работата по време на следването. Смятам,че за всички опитът е доста разнообразен, аз лично смених-помощник-касиер, касиер в Щатите, раздаване на рекламни материали, бях и т.нар. викач на морето това лято, радио-водещ за малко в нашето радио,кандидатствам в момента за детегледачка или брокер(първото го желая повече),  за което първо ме одобрят. :roll:  Стискайте палци  :#1:
Активен
"Трябва така да се нареди животът, че всеки миг от него да бъде значителен"(Лермонтов-"Бащи и деца")

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Калиста, здравей, радвам се, че си се завърнала в темата. Съгласна съм напълно с коментара ти за правописните грешки. Замяна на Ъ - А не е признак за неграмотност, трябва да признаем, че интернет пространството и писането на латиница много ни вредят. Даже понякога чувствам, че не чета написаното, а само грешките ми се набиват в очите и си мисля, колко неизбежно е занижаването на езиковата култура на всички ни, въпреки образованието ни. Още повече, че във филологическите специалности не те учат на правопис, предполага се, че вече си бил грамотен от училище, но май няма да е зле да се застъпят повечко упражнения.
Що се отнася до работата по време на следването и по-специално твоят опит, Калиста, от това което си изредила става ясно, че се бориш и искаш да работиш, но замисли се за последователността на кариерата си. Това с което се захващаш е добре да се надгражда, да има връзка по между им, да ти е полезна с нещо предходната работа за следващата, да трупаш опит, който впоследствие ще ти е ценен. :-)
Активен

kalista

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • I love Xavier Naidoo
    • http://www.kalistabg.sladur.com

 :sun: Хей, rrr, права си , както винаги  :wink:. Замисляла съм се върху това неведнъж, докато търсех призванието си и  за жалост още не съм ориентирана. Но късметът, убедила съм се , идва с проба-грешка. Друг начин няма. Ето сега -родителите на бебенцето, което гледам са архитекти, но имат и фирма за туристически услуги. Засега им помагам и в офиса с договорите, а за по-нататък...-все пак уча и  специализация туризъм, та в това вече виждам някакви полезни позиции за вбъдеще  :D  :D  Успех на всички останали!  :blush:
Активен
"Трябва така да се нареди животът, че всеки миг от него да бъде значителен"(Лермонтов-"Бащи и деца")

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71

Успех на всички филолози с търсенето на работата след като се дипломирате. Калиста , продължавай в този дух, така се печелят битките...  :handshake:
Активен