argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Магистратури и магистърски програми.  (Прочетена 87420 пъти)

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #180 -: 10.11.2012, 17:33:27 »

Какво ще кажете за среща преди лекциите?
Активен

yassen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #181 -: 10.11.2012, 22:53:41 »

аз би присъствал, само че както се очертава, ще закъснея заради работа :(.......
Активен

cvmitrova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #182 -: 11.11.2012, 14:06:07 »

hahah, 6te se zabavlqvame na mqsto:)))
Активен

cvmitrova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #183 -: 11.11.2012, 15:33:59 »

Все забравям за кирилицата, модернизатора пак ще ме коригира,сори за което, искам да питам къде си намерихте плана,искам подробно да видя какво ще учим и какви изпити ни предстоят???
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #184 -: 11.11.2012, 15:59:06 »

До 5 минути ти го пращам на имейл :)
Активен

dea_2007

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #185 -: 12.11.2012, 11:13:41 »

Случайно да знаете програмата каква ще е и кога точно ще имаме часове?
Активен

cvmitrova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #186 -: 12.11.2012, 18:16:54 »

Ами мен днес сестра ми ме записа и е питала за програма и т.н ,но й е казала инспекторката ,че като почнем ще ни дадат програма ,още не била готова.... за сега само знам ,че събота имаме от 9,30 ч.
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #187 -: 12.11.2012, 21:12:18 »

Създадох група във Фейсбук за всички,които ще изучаваме Английски език и методика.Казвайте си имената да ви добавям(ако имате профил,разбира се) ;)
Активен

yassen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #188 -: 13.11.2012, 18:33:46 »

Днес и аз се записах :) 8-)
Активен

elia75

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #189 -: 16.11.2012, 17:11:04 »

има ли някой записан в "Превод и бизнес комуникация" ? Трябва ми програмата за семестъра, че до сега нямах възможност да дойда на лекциите.


Активен

Martina

  • Гост
Re: Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #190 -: 08.04.2014, 17:40:30 »

Здравейте! Бих искала да попитам дали знаете попринцип занятията на магистърските програми към катедра "Английска филология" в кои дни от седмицата и какъв часови диапазон се провеждат? Също така къде ще мога да намеря информация за всички магистърски програми и приема за тях през 2014 / 2015? Благодаря Ви!
Активен

kumsala

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #191 -: 02.06.2014, 14:57:21 »

Здравейте,
Интересувам се от актуална информация за магистратура " Английски език и методика".
Виждам, че до 2012 се коментира следният формат на изпита:
1. Dictation - около 270 думи
2. Reading Comprehension - около 250 думи, 6 въпроса с по 3 възможни отговора
3. Grammar Test - 15 въпроса с по 3 възможни отговора
4. Vocabulary Test - текст с 15 празни места, за всяко от които по 4 варианта за избор
Запазен ли е същият формат?
Аз съм със съвсем различна магистратура по филология и CPE Certificate и не съм сигурна дали покривам поне първоначалните критерии /четох информацията онлайн, но се зачудих за исканото ниво - upper intermediate...?/
Наистина ли занятията са по десет часа не ден, всяка събота и неделя? Ако е така, е адски удобно, аз работя и други задочни "варианти" по-малко ме устройват..
Моля пратете ми един примерен тест да погледна нещата предварително, после ще си купя и книжките с тестовете чинно.:)
diana_kovacheva84@abv.bg
Има ли вече практикуващи след тази магистратура?
Благодаря предварително!
Успех на всички!
Активен

amynka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #192 -: 10.09.2014, 14:28:26 »

Има ли доволни от магистратурата по "Превод и бизнес комуникация" с английски? Да споделят...  :-)
Като сравня програмите на повечето предложения от ФФ, намирам тази за най-практична и специализирана (само преводи и аспекти на бизнес комуникацията). Останалите магистратури включват я лингвистика, я история и култура, а уж се аспектирало върху превода и професията на преводача...  :no: Писнало ми е от цивилизации и култури, а лингвистични подробности не ми се тъпчат пак. Аз съм с бакалавър по Превод с испански език и като гледам програмите на магистратурите по "Превод и междукултурна комуникация" (дали с един, дали с два чужди езика) на ПУ - просто не струват!  :-(
Мисля, че в ПУ няма магистър, който да отговаря на изискванията за стаж в Брюксел, тъй-като никъде не се покриват конферентния и симултанния превод. А и, забележете, информационни технологии само 30 лекции - едва ли някой ще ни обясни за новите технологични изменения в генерална дирекция "Преводи" на ЕП в рамките на този хорариум... Всичко останало е история и култура, а практикумите по превод дори не са определени. Не знам как ги издават накрая тия дипломи за ЕВРОПЕЙСКА МАГИСТРАТУРА ПО ПРЕВОД, при поожение, че тази програма не покрива баш главните изисквания за работа като писмен или устен преводач в европейските институции.
Освен това, вторият чужд език го издокарват до ниво B1-B2. За какво ти е да плащаш повече, като дефакто накрая ще си останеш с напреднало ниво по само един чужд език? Какви ти висококвалифицирани преводачи?  :?
Не бих очаквала реализация в която и да е институция с подобна магистърска подготовка.   :s:
Много уважавам г-жа Попчева - страхотен човек е, но колкото и хубави да ги представя, мисля да се насоча към по-практичното за България. "Бизнес комуникация" ми звучи идеално (като за България).
Активен

beni_1991

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re: Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #193 -: 28.09.2014, 18:41:43 »

Някой ориентирал ли се е към магистърската програма Превод и интеркултурна комуникация (с два езика)? :)
Активен

natalia_11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #194 -: 29.09.2014, 10:00:22 »

Здравейте,

бих искала да ви питам за мнение относно магистърската програма "Културни и социални дейности в туризма". Обмислям варианта да я запиша и се интересувам просто от мнение на хора, които са я изучавали.

Благодаря предварително !

Поздрави!
Активен

amynka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #195 -: 03.10.2014, 11:53:49 »

Някой ориентирал ли се е към магистърската програма Превод и интеркултурна комуникация (с два езика)? :)

За да се ориентирам към тази магистратура, трябва да ми предложат вторият език да е поне до ниво C1.  :wink: Иначе никакъв смисъл от нея. Освен ако не дойде някой и ми каже "ама аз с моята диплома по "Превод и интеркултурна комуникация" с два езика от ПУ бях на стаж/работа в Брюксел".
Друг е въпросът, ако имаш излишни кинти за B2...
« Последна редакция: 03.10.2014, 12:03:06 от amynka »
Активен

beni_1991

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re: Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #196 -: 05.10.2014, 10:38:42 »

Някой ориентирал ли се е към магистърската програма Превод и интеркултурна комуникация (с два езика)? :)

За да се ориентирам към тази магистратура, трябва да ми предложат вторият език да е поне до ниво C1.  :wink: Иначе никакъв смисъл от нея. Освен ако не дойде някой и ми каже "ама аз с моята диплома по "Превод и интеркултурна комуникация" с два езика от ПУ бях на стаж/работа в Брюксел".
Друг е въпросът, ако имаш излишни кинти за B2...


Ако седнеш да разгледаш изискванията за кандидатстване за магистратурата ще видиш, че за да кандидатстваш, трябва да владееш английски и втори чужд език на ниво C1. :) :)
Активен

Slanchogled

  • Гост
Re: Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #197 -: 07.10.2014, 14:02:46 »

Кажете нещо за актуалната българистика, моля  :-)
Активен

saved

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #198 -: 10.10.2014, 15:07:13 »

Аз подадох документи за Актуална българистика, сега след 20.10 чакам класирането. Хубаво е, че е държавна поръчка, само се притеснявам колко бройки са отпуснати, има ли някакво ограничение в броя студенти?
Активен

Martina

  • Гост
Re: Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #199 -: 10.10.2014, 16:08:47 »

Аз подадох документи за Актуална българистика, сега след 20.10 чакам класирането. Хубаво е, че е държавна поръчка, само се притеснявам колко бройки са отпуснати, има ли някакво ограничение в броя студенти?

Едва ли има за какво да се притесняваш относно бройката...
Активен