argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 338131 пъти)

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #860 -: 02.12.2009, 08:33:18 »

удължиха срока за подаване на заявления за награди до 18.12...
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Европейски стипендии
« Отговор #861 -: 02.12.2009, 17:18:29 »

А не трябва ли МОН да обявят класирането и те да решат кого да класират?..Поне така пише в сайта..
Активен

Жоро

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
  • МИО IV Курс
    • Myspace-ът ми, музикант съм ;)
Re:Европейски стипендии
« Отговор #862 -: 03.12.2009, 03:26:22 »

Става въпрос за наградите. Стипендиите са други - за тях вече срокът мина.

Ето цитат от заглавната страница на eurostipendii.mon.bg :

"Уважаеми студенти,

Във връзка с факта, че наградите по проект „Студентски стипендии и награди” са еднократни за семестър, предвид големия брой желаещи да кандидатстват за награда по настоящия проект, и заедно с това, че много студенти не са успели да подадат формуляри в обявения срок поради недостатъчно време да се снабдят със съответните документи, удостоверяващи участието им в научни, практически или приложни разработки, МОМН удължава срока за кандидатстване за награди до 18 декември 2009 г. включително. По този начин ще се даде възможност за награда да кандидатстват и студенти, които са започнали научна, практическа или приложна разработка по-късно през настоящия семестър.

Подаването на формуляри за награда чрез интернет страницата на проекта ще бъде възможно до 23:59 часа на 17.12.2009 г., а подаването на документите във висшите училища ще се извършва до 18.12.2009 г."
« Последна редакция: 03.12.2009, 03:29:36 от Жоро »
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #863 -: 07.12.2009, 14:25:54 »

Цитат
А не трябва ли МОН да обявят класирането и те да решат кого да класират?..Поне така пише в сайта..
така е, колежке. в специалната страница пише, че на 07.12.09 г., т.е. днес, от министерството на образованието ще изготвят класирането, а на 08.12.09 г., т.е. утре, когато е студентският празник, ще обявят класирането на същата тази страница, а по-късно ще го изпратят на университетите и т.н. тъй че утре който е достатъчно трезвен, за да може да чете, може да провери дали го има в списъка за европарите и да ги чака около 24.12.09 г. при благоприятно развитие на събитията.
Активен

John

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #864 -: 08.12.2009, 11:17:06 »

Интересно кога точно днес ще пуснат класирането (ако го пуснат въобще)
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #865 -: 08.12.2009, 11:26:40 »

Интересно кога точно днес ще пуснат класирането (ако го пуснат въобще)
и аз това се чудя, колега. надявам се да бъдат хора на място и да спазят предварително обявения срок. сега се сетих следното – възможно ли е изобщо заради разни там студенти, дето не са си направили труда да прочетат внимателно къде какво пише и за тяхно улеснение удължават срока за наградите, да забавят обявяването на класирането за стипендии? струва ми се, че не е, но все пак знае ли се… вече едва ли не всичко е възможно. аз не съм съвсем убеден, че имам шансове да попадна в списъка за евростипендиите, но все пак би било добре да го има този списък и всеки да провери за себе си.  :handshake:
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Европейски стипендии
« Отговор #866 -: 08.12.2009, 12:06:53 »

Аз днес гледах по Канал 1 за евростипендиите.. И по-точно за СУ,където студентите щели да правят протест,заради намалението на стипендиите от 120 на 90 лв..Надявам се това да няма нищо общо с обявяването на класирането в интернет.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #867 -: 08.12.2009, 12:48:41 »

Аз днес гледах по Канал 1 за евростипендиите.. И по-точно за СУ,където студентите щели да правят протест,заради намалението на стипендиите от 120 на 90 лв..Надявам се това да няма нищо общо с обявяването на класирането в интернет.
колежке, протестът, за който казваш, че се готви от колегите от су, изобщо не може да е за евростипендиите, щото за тези стипендии в документите, публикувани за миналата и за тази година, се казва, че месечният размер на стипендията е 90 лв. най-вероятно протестът е във връзка със стипендиите, отпускани по постановлението 90 на нашето образователно министерство. възможно е за колегите от су месечният размер на българските стипендии, тъй да ги наречем, е бил 120 лв и сега те искат да са запази тази сума, а не да се намалява за сметка на увеличаване на бройката на получаващите стипендия.
относно евростипендиите на специалната интернет страница пише следното:
Цитат
Уважаеми студенти,

Резултатите от класирането ще бъдат обявени днес в настоящата интернет страница след приключване проверката на данните и изготвяне на съответните статистики. Очаквайте класирането малко по-късно днес - след обяд или до края на работния ден. Всеки студент след влизане в профила си ще може да провери дали е класиран за стипендия. На сайта ще се публикува и статистика за минималния достигнат успех по университети и факултети. Важно е да се напомни, че студенти, чиито формуляри не са потвърдени от висшето училище, не участват в класирането за стипендии. Всеки студент може да влезе в системата и да провери дали формулярът му е потвърден от висшето училище.

Съгласно условията на проекта, класираните за стипендия студенти, които не са посочили IBAN към момента на подаване на формуляра следва да направят това до 11 декември 2009 г. IBAN номерът се подава САМО чрез интернет страницата на проекта посредством специално създаденото за целта меню: "Добавяне на сметка". Не е необходимо да се разпечатват отново формуляри и да се подават във висшите училища.
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Европейски стипендии
« Отговор #868 -: 08.12.2009, 13:05:31 »

Общо взето дано ни зарадват за празника подобаващо    :wink:
Активен

Jupiter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #869 -: 08.12.2009, 17:14:05 »

Излезнало е класирането за европейските стипендии. http://eurostipendii.mon.bg
След влизане в профила си, можете да проверите дали сте класирани от Преглед на формуляри
За ФМИ на ПУ минималната оценка за получаване на стипендия е 5.00
На печелившите честито ;)
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #870 -: 08.12.2009, 17:40:53 »

ето това е положението:
Цитат
Факултет по Математика и информатика  5.00  
Физически факултет  4.58  
Филологически факултет  5.00  
Биологически факултет  5.18  
Химически факултет  5.09  
Педагогически факултет  5.53  
Юридически факултет  5.42  
Факултет Икономически и социални науки  5.14 :headbang:  
Философско-исторически факултет  5.22  
Хуманитарни науки  5.10  
Педагогика и обществени науки  4.83  
Технически колеж - Смолян  4.50  
честито на “отличниците”!!!
« Последна редакция: 08.12.2009, 17:44:21 от john_abruzzi »
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Европейски стипендии
« Отговор #871 -: 09.12.2009, 09:12:56 »

Е честито на печелившите за 10 стотни не се класирам  :headbang:
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Европейски стипендии
« Отговор #872 -: 09.12.2009, 12:47:17 »

за нашия университет оценките са високи,но за частният земеделски колеж,хората ще взимат с 4 и нещо...БЕЗ КОМЕНТАР... :bow:
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #873 -: 09.12.2009, 13:11:32 »

за нашия университет оценките са високи,но за частният земеделски колеж,хората ще взимат с 4 и нещо...БЕЗ КОМЕНТАР... :bow:
възможно е, колежке. аз гледах оценките за нашия университет, както и за су и унсс. оценките за пу дори и да ги вземем за високи, в сравнение с минимума за су са нищо работа. :-o :?
Активен

danito89

  • Гост
Re:Европейски стипендии
« Отговор #874 -: 09.12.2009, 19:09:13 »

И не само това много повече студенти сме и е по голяма конкуренцията затова аз не подадох знам,че нямашли поне 5.20 поне за моя факултет няма смисъл поздравления иначе :)
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Европейски стипендии
« Отговор #875 -: 10.12.2009, 08:54:58 »

5,20 е малко Дани, вече се убедих,трябва да е 5,50 най- малко :mmm: най- ще ме е яд, ако имам 5,50 ,а минималния е 5,52 ще умра от яд просто ,тъй че така си се успокоявам :wink: :-) :beer:
Активен

vetseva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Европейски стипендии
« Отговор #876 -: 10.12.2009, 12:17:12 »

Трябва ли и при Капка да си дадем IBAN? В сайта на мон уж пише, че номерът се подава само чрез интернет страницата ....
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #877 -: 10.12.2009, 23:13:14 »

Само по интернет се подава.
Активен
С. Цветков

SheLLia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Европейски стипендии
« Отговор #878 -: 11.12.2009, 17:05:06 »

А предходния семестър при нас са предните два .... пак ли те се взимат или само третия? И ако имам невзет изпит от първия семестър мога ли пак да подам молба , тъй като успеха от предните два може да ми се сметне? Никъде не видех условие както при стипендиите да нямам висящ изпит ....
Активен

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #879 -: 16.12.2009, 17:19:33 »

Има ли нещо преведено или не сте проверявали?
Активен
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 88   Нагоре