argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Извънземни!!!  (Прочетена 33514 пъти)

Ivelina

  • Гост
Извънземни!!!
« -: 08.03.2007, 12:04:24 »

Вярвате ли в съществуването на извънземни цивилизации? 8-)
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Извънземни!!!
« Отговор #1 -: 08.03.2007, 12:14:13 »

Мнье. Не е цивилизация, само аз съм.  :roll:
Активен
Физически Факултет

4_kurs

  • Гост
Re: Извънземни!!!
« Отговор #2 -: 08.03.2007, 13:45:55 »

И аз , и аз! :hihi:
Активен

babydoll

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Извънземни!!!
« Отговор #3 -: 08.03.2007, 16:57:23 »

Добавете и мен в списъка на извънземните, луди от типа на Форд Префект  :-) Който е чел "Пътеводител на галактическия стопаджия" знае  :-D
« Последна редакция: 08.03.2007, 17:03:42 от gal4enceto »
Активен
Sweet babydoll :)

Noob-Skywalker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
  • "Life is too short to be little" - Cvetko Cvetkov
    • http://www.millaj.com
Re: Извънземни!!!
« Отговор #4 -: 08.03.2007, 21:01:38 »

I come in pieces!
Активен
Всеки може да намаже жена с ягоди и сметана. БЪДИ БЪЛГАРИН!!! Намажи я с боб-чорба и люта чушка!

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Извънземни!!!
« Отговор #5 -: 08.03.2007, 21:02:01 »

Аз съм за извънземните. Вярвам, че някъде или ги има или ги е имало някога. А дали някога ще осъществим контакт с тях... не знам, някои твърдят, че е ставало вече. Просто ми е трудно да приема, че такава измет, каквато сме хората в един момент може да се окаже единствен господар на Вселената. Или пък може би Вселената е господар на хората... де да знам!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Извънземни!!!
« Отговор #6 -: 08.03.2007, 22:16:21 »

ся има едно нещо тест за Geek-oве няма да превеждам
http://www.innergeek.us/geek-test.html
та там има един въпрос баш за вас :
I BELIEVE...

in unicorns and dragons
in fairies, trolls or leprechauns
in aliens
in vampires
that I am a vampire
in the Force
that anything can be fixed
Linux is the only worthwhile OS
Активен

babydoll

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Извънземни!!!
« Отговор #7 -: 09.03.2007, 09:42:23 »

Аз съм за извънземните. Вярвам, че някъде или ги има или ги е имало някога. А дали някога ще осъществим контакт с тях... не знам, някои твърдят, че е ставало вече. Просто ми е трудно да приема, че такава измет, каквато сме хората в един момент може да се окаже единствен господар на Вселената. Или пък може би Вселената е господар на хората... де да знам!!!
Наистина е трудно да се повярва, че ние сме само във вселената, ние не я заслужаваме, всъщност, ние хората, много малко от това, което имаме, заслужаваме. Може да са ни пуснали под наем на Земята и след време да дойдат да си вземат парите, заедно с лихвите. Та ние я унищожаваме съзнателно тая Земя всеки ден! Надявам се някъде във вселената да има по-умни същества от нас  :wink: Нещо от типа на "Изкуствен интелект", не знам за вас, но макар леко сантиментален, този филм ми хареса.
Активен
Sweet babydoll :)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Извънземни!!!
« Отговор #8 -: 09.03.2007, 09:50:11 »

Аз съм за извънземните. Вярвам, че някъде или ги има или ги е имало някога. А дали някога ще осъществим контакт с тях... не знам, някои твърдят, че е ставало вече. Просто ми е трудно да приема, че такава измет, каквато сме хората в един момент може да се окаже единствен господар на Вселената. Или пък може би Вселената е господар на хората... де да знам!!!
Наистина е трудно да се повярва, че ние сме само във вселената, ние не я заслужаваме, всъщност, ние хората, много малко от това, което имаме, заслужаваме. Може да са ни пуснали под наем на Земята и след време да дойдат да си вземат парите, заедно с лихвите. Та ние я унищожаваме съзнателно тая Земя всеки ден! Надявам се някъде във вселената да има по-умни същества от нас  :wink: Нещо от типа на "Изкуствен интелект", не знам за вас, но макар леко сантиментален, този филм ми хареса.

определено си чела пътеводител на галактическия стопаджия :+) НАЙ продаваната книга във вселената:))

не сега сериозно още от малък бях отвлякан от изванземни измъчваха ми давайки ми от дядо тошовата ракия, по късно имаше 2ро отвличане ( бях маи 10ти клас ) наляха ме с бяло вино драифах 11 пъти събудих се в Хисара в някъв хотел наблизо ПРОДАВАХА МЕКИЦИ ! това са абсолютно неизвестни факти на никой освен на мен и на МВР. Има данни че през нощта са ме телепортирали между сградите и до някаква дискотека нямам представа как съм се придвижвал между ключовите места участващи в експеримента, но е ФАКТ че съм бил там:)
След не много скорошните събития ( на сутринта ) се откриха доста счупени бутилки, разбити врати и тоалетни както и странна жълта слуз на доста места по земята - вероятно са остатъчни елементи от опитите им.
ТАКА че ПАЗЕТЕ СЕ !
:))))


Активен

Много[Т]очие

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
Re: Извънземни!!!
« Отговор #9 -: 09.03.2007, 14:11:59 »

И аз вярвам, да! А и съм фен на фантастиката и всичките нему прилежащи жанрове.
Мечтата ми като малък беше да стана космонавт. Е, сега не се е променила много - сега просто искам на екскурзия из космоса. Вече са възможни такива, както знаете. Отделен въпрос е колко струват и ала-бала. Това не е толкова важно - а и аз не съм казал, че искам на екскурзия веднага :)  :wink:
Далеч съм от мисълта да вярвам на гледачески простотии, но... веднъж, при една такава лигавня, когато една колежка ми гледаше наръка (тя уж знае горе-долу как се гледа, чела е такива книги и се е учила), ми каза, че съм имал покровител... абее, някаква такава глупост беше. С други думи, че не съм сам, понеже съм имал допълнителни линии над линията на живота. Абе, имало е вероятност изобщо да не се родя или ако се родя да бъда бъгав, сещате се. Е, мисля обаче, че съм минал между капките и съм си физически нормален - поне засега. Психически... не съм изоставащ... може да ми е помогнала извънземна цивилизация, знае ли човек :)
Като бях малък, с моите тогаваши приятели, от които по странна случайност, към днешна дата само аз съм в България - 2 момичета и 1 момче - вярвахме в духове, чудовища и извънземни. Оттогава насам аз още вярвам в такива неща. Е, за чудовища баш... не знам. Ама духове... какво са духовете, ако не енергия, а няма какво да казвам на университетски глави, че енергията във вселената не се губи - само преминава от форма във форма.
А за чудовищата - по същата логика за неизчезването на енергията - вярвам, че щом едно нещо може да бъде измислено, то се материализира някъде във вселената или е вече съществуващо.

Вярата в извънземния интелект е моя личностна характеристика  :wink:
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                 
  http://radio.uni-plovdiv.bg

babydoll

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Извънземни!!!
« Отговор #10 -: 09.03.2007, 19:37:32 »

Аз съм за извънземните. Вярвам, че някъде или ги има или ги е имало някога. А дали някога ще осъществим контакт с тях... не знам, някои твърдят, че е ставало вече. Просто ми е трудно да приема, че такава измет, каквато сме хората в един момент може да се окаже единствен господар на Вселената. Или пък може би Вселената е господар на хората... де да знам!!!
Наистина е трудно да се повярва, че ние сме само във вселената, ние не я заслужаваме, всъщност, ние хората, много малко от това, което имаме, заслужаваме. Може да са ни пуснали под наем на Земята и след време да дойдат да си вземат парите, заедно с лихвите. Та ние я унищожаваме съзнателно тая Земя всеки ден! Надявам се някъде във вселената да има по-умни същества от нас  :wink: Нещо от типа на "Изкуствен интелект", не знам за вас, но макар леко сантиментален, този филм ми хареса.

определено си чела пътеводител на галактическия стопаджия :+) НАЙ продаваната книга във вселената:))

не сега сериозно още от малък бях отвлякан от изванземни измъчваха ми давайки ми от дядо тошовата ракия, по късно имаше 2ро отвличане ( бях маи 10ти клас ) наляха ме с бяло вино драифах 11 пъти събудих се в Хисара в някъв хотел наблизо ПРОДАВАХА МЕКИЦИ ! това са абсолютно неизвестни факти на никой освен на мен и на МВР. Има данни че през нощта са ме телепортирали между сградите и до някаква дискотека нямам представа как съм се придвижвал между ключовите места участващи в експеримента, но е ФАКТ че съм бил там:)
След не много скорошните събития ( на сутринта ) се откриха доста счупени бутилки, разбити врати и тоалетни както и странна жълта слуз на доста места по земята - вероятно са остатъчни елементи от опитите им.
ТАКА че ПАЗЕТЕ СЕ !
:))))





Не знам какво ти се е случвало при тези отвличания, но да се събудиш в родния ми град?!  :-D То вярно, че там сме малко чалнати, но ... Да не им е там убежището на тези извънземни. А за книгата "Пътеводител на галактически стопаджия", е такава сладурска книжка няма просто, единствената книга, която бих препрочитала всеки ден! Иска ми се да приличам на Трилиан, но като че ли по-скоро съм като робота Марвин  :-(
Активен
Sweet babydoll :)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Извънземни!!!
« Отговор #11 -: 11.03.2007, 20:37:01 »

да си призная не съм я чел няма време :( ама да ти кажа толкова много сам слушал за нея че нямам думи :)
Активен

babydoll

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Извънземни!!!
« Отговор #12 -: 12.03.2007, 07:58:28 »

Без излишно да хваля книгата, но все пак дълбоко ти я препоръчвам, ако искаш истински емоции, смях до дупка, прочети я, заедно с "Ресторант на края на вселената" поне. Те вървят заедно. Но има ново издание, голямо, залено, но не стига, че струва майка си и баща си, ами и преводът е толкова смотан, по-смотан от Станислав Христов Христосков  :-D Та така, после чакам да си напишеш мнението за книгата, като ти остане време да я прочетеш  :-)
Активен
Sweet babydoll :)

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Извънземни!!!
« Отговор #13 -: 12.03.2007, 09:25:42 »

Много ползотворна дискусия се заформя за дървено-древния факултет...
Активен
Физически Факултет

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Извънземни!!!
« Отговор #14 -: 12.03.2007, 10:07:53 »

Без излишно да хваля книгата, но все пак дълбоко ти я препоръчвам, ако искаш истински емоции, смях до дупка, прочети я, заедно с "Ресторант на края на вселената" поне. Те вървят заедно. Но има ново издание, голямо, залено, но не стига, че струва майка си и баща си, ами и преводът е толкова смотан, по-смотан от Станислав Христов Христосков  :-D Та така, после чакам да си напишеш мнението за книгата, като ти остане време да я прочетеш  :-)
нямам време да си призная а и не съм много фен на четенето на книги :((( като доста голям % от мъжете де хаха , иначе аз доколкото знам са 3 книги а не 2 .. незнам де може и да се бъркам но мисля че бяха 3.
Все пак вероятно ако някога отида на място където нямам приятели и познати с които да пия кафе няма телевизия няма интернет и пс-та ще я прочета :)

ВАЖНОТО Е ЧЕ ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СА СРЕД НАС !!
ОСОБЕННО В ХИСАРА
« Последна редакция: 12.03.2007, 10:50:26 от JOKe »
Активен

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517
Re: Извънземни!!!
« Отговор #15 -: 12.03.2007, 11:22:06 »

До 2015 г. от NASA планират изстрелването в земна орбита на нов телескоп - "Terrestial Planet Finder", предназначен за търсене на планети от земен тип, обикалящи около други слънца (звезди). Една от задачите на този мощен телескоп ще бъде и да търси наличие на предпоставки за извънземен живот на новооткритите планети, и следи от такъв живот... Така че "Поживём - увидим." :wink:
За повече информация http://www.terrestrial-planet-finder.com/.

Ако искате да развихрите фантазията си и да видите какви странни същества биха могли да обитават планетите извън Слънчевата система, можете да погледате тези филми на National Geographic, в които науката се преплита с научна фантастика:
Планетата Аурелия http://www.kolibka.com/download.php?mid=5475,
Синята Луна http://www.kolibka.com/download.php?mid=5476.
« Последна редакция: 12.03.2007, 11:50:21 от Marta »
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Извънземни!!!
« Отговор #16 -: 12.03.2007, 12:44:52 »

Тя темата изби повече за форума на Физическия Факултет... Асторномия, проекта СЕТИ и т.н.

Вижте сега - сериозно казано, истината е, че нищо не се знае. Все още. Малко разумна (и качествена) работа на историци показа, че пирамидите могат съвсем спокойно да бъдат построени от нормални хора. Друг е въпроса колко майсторска е работата, ориентацията и т.н. Стоунхнедж също се оказа напълно по силите на хората. Лицата от Великденските острови - тоже. Да, може и да са били направени от не-хора, но според простичкия бръснач на Окам, щом нещо може да се обясни просто (направили са ги хора с много свободно време, перфектна организация и невероятни умения), то, при липса на други индикации, се приема то, вместо по-сложното (съществуват изънземни, кацали са тук, строили са разни неща с неясно предназначение, тръгнали са си кой знае защо). Възможно ли е да има "извънземни? Ами да, поне нищо досега не отрича възможността за съществуването им. А има ли ги наистина? Ами съжалявам, ама не знам. Иначе всеки може да си вярва в каквото иска. Онази светлина в небето е била космически кораб? Е, добре, щом го вярваш, аз не мога да те разубедя по никакъв начин. Тъй де, не мога да върна времето назад, да го замразя и да те хвана за ръчичка да ти покажа, че всъщност е било метео-балон. Тъй че, вярвайте си колкото си искате, само не ме занимавайте с тия глупости, че да не се кача в летящата чиния и ще видите тогава... :evil:
Активен
Физически Факултет

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517
Re: Извънземни!!!
« Отговор #17 -: 12.03.2007, 15:12:06 »

Тя темата изби повече за форума на Физическия Факултет... Асторномия, проекта СЕТИ и т.н.
Нещо против?
Под извънземни не трябва да се разбира само разумни същества, които карат космически кораби, а всяка извънземна форма на живот, колкото и примитивна да е тя. :-)

И да - пирамидите в Гиза наистина са били построени от хора. Ако имате съмнения, попитайте Захи Хауас - най-видния египтолог.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Извънземни!!!
« Отговор #18 -: 12.03.2007, 16:32:47 »

Тя темата изби повече за форума на Физическия Факултет... Асторномия, проекта СЕТИ и т.н.
Нещо против?

Прощавай, имам лошия навик от модераторстовто на един подреден форум. Свикнал съм темите да са си на мястото... :roll:

Цитат
Под извънземни не трябва да се разбира само разумни същества, които карат космически кораби, а всяка извънземна форма на живот, колкото и примитивна да е тя. :-)

Ами, веднъж появил се, животът е учудващо устойчив на всевъзможни условия. Проблемът е със зараждането...
Активен
Физически Факултет

Много[Т]очие

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
Re: Извънземни!!!
« Отговор #19 -: 12.03.2007, 17:28:12 »

хубаво е, Marta, че си пуснала линкове към такива научно-популярни издания. Някой път ще им обърна внимание.
Темата се развива добре поне по моята сромна преценка, а вече къде й е мястото... отделен върпосТ.
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                 
  http://radio.uni-plovdiv.bg