argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Магистратури и магистърски програми.  (Прочетена 87453 пъти)

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #60 -: 28.10.2009, 01:21:13 »

ясноооооо,ами и аз мисля,че караме заедно от това,което виждам на програмата...пък и то ще си поже де ;) ако искаш намери ме на скайп joro.vin :)
Активен

BieneMaja

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #61 -: 29.10.2009, 12:04:42 »

Здравейте колеги,

Изпитът по английски вчера се оказа сравнително лесен. Дадоха ни един Placement Test на Оксфорд с 60 въпроса за 40 минути. Навсякъде трябваше да попълним правилната дума от 3-4 изброени. Без превод, без четене с разбиране. Бяхме към 15-ина девойки.

Дано всички са се справили успешно  :D и скоро да се видим!  :beer:
Активен

Еl@

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #62 -: 30.10.2009, 23:28:06 »

 Здравейте! Интересно ми е има ли някой, който е записал тази магистратура, освен мен  :roll:
(Aктуална българистика )
« Последна редакция: 31.10.2009, 12:06:04 от BlackGuardian »
Активен

BieneMaja

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #63 -: 04.11.2009, 13:45:06 »

Колеги, днес официално ме уведомиха, че съм приета в Европейската магистърска програма по превод с немски и английски!  :rock:  :beer:  :beer:  :beer:

Кои са другите щастливци? Почваме в петък, 13.11 от 15.30ч.
Активен

broock

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #64 -: 05.11.2009, 22:57:35 »

Колеги, днес официално ме уведомиха, че съм приета в Европейската магистърска програма по превод с немски и английски!  :rock:  :beer:  :beer:  :beer:

Кои са другите щастливци? Почваме в петък, 13.11 от 15.30ч.

Честито!  :D :beer: Ето кой ще даде информация от първа ръка за тази магистратура :-) Успех на всички магистри тази година!  :handshake:
Активен

BieneMaja

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #65 -: 06.11.2009, 08:43:06 »

Благодаря на broock за поздравленията - ще докладвам своевременно за всичко!
 :sun:
Активен

zeko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #66 -: 22.04.2010, 19:22:02 »

Здравей BieneMaja ,
аз записах магистратура Превод и интеркултурна комуникация и доколкото знам помечето неща по английски ще ги караме заедно  :-)
Аз тепърва трябва да наваксвам, защото досега не съм присъствала изобщо и не познавам никого  :-( За първи път ми се случва такова нещо, а вече имам една бакалавърска стпен и една магистърска.
имам бебенце на 8 месеца и затова не можех да присъствам. Надявам се от тази събота вече да съм редовна.
Ако някой желае да ми помогне или да се запознае с мен  :-)
, ето пощата ми:
zekonder  в абв-то - пиша я така, да не ме прихванат разни спамове  :headbang:
Много ще се радвам да се запозная с някого от колегите.  :handshake:
« Последна редакция: 22.04.2010, 19:33:26 от zeko »
Активен

s

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #67 -: 19.05.2010, 17:41:04 »

Здравейте.Бих искала да получа малко информация за магистърската програма "Културни и социални дейности в туризма".Завършила съм в ПУ,но съм бакалавър по друга специалност.Разбрах,че за тази цел трябва да положа изпит по английски език.Въпросът ми е дали изпита е труден и някой има ли информация кои са датите за подаване на документи за изпита за магистратурата и къде?
Благодаря предварително!
Активен

natasha_dream

  • Гост
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #68 -: 03.06.2010, 13:43:31 »

Здравейте! Може би е малко рано , за да питам за магистратура, след като дори не съм започнала бакалавъра, но ми се иска да знам следното: Предполагам, че ако завърша английска филология в ПУ , после ще мога да карам магистратура по конферентен превод например във Великотърновския,  нали?
Освен това ми се ще да попитам някой дали има мнение по въпроса дали филологията или приложната лингвистика подготвят по-добре , за да бъдеш един наистина добър преводач. Знам, че би трябвало да е лингвистиката, но все пак..
А, и още нещо - в АФ изучава ли се друг чужд език? Малко ми е объркано, защото мисля че отговорът е не. Така де, аз ще се боря (поне докато мога) да ставам конферентна преводачка, но може ли само с английски и български? А ако искам например да включа испански по някакъв начин? Може ли да стане ако съм завършила АФ?  Или да се записвам направо лингвистика?
Дано всички, които бягат подир мечтите си като мен , да ги достигнат! :-)
Надявам се и скоро да стана част от ПУ.
Лек ден.
Активен

BieneMaja

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #69 -: 08.06.2010, 07:19:59 »

Моето лично мнение е лингвистика английски + каквото ти е на сърце.
 :-)
Активен

BieneMaja

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #70 -: 13.06.2010, 21:05:50 »

Има ли някой от АНГЛИЙСКИ ЕЗИК И МЕТОДИКА-4 сем. ?
Разбрах, че нивото доста е паднало. А си мислех да изкарам и тази магистратура...
Може да ми пишете и на лични.

На всички по една студена  :beer: в тази жега!
Активен

broock

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #71 -: 28.07.2010, 23:37:30 »

Благодаря на broock за поздравленията - ще докладвам своевременно за всичко!
 :sun:

Maja, как върви магистратурата?  :-) Доволна ли си? А нещо за реализацията изяснява ли се вече?
 
Активен

BieneMaja

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #72 -: 30.07.2010, 11:45:13 »

Както всички са ентусиазирани в началото на следването/магистратурата - така и аз. С времето ентусиазмът ми се поизпари и се замести от негодувание към преподаватели, които си вършат работата през пръсти ( или изобщо не я вършат).  :angry:

Английските модули биват - и като материал, и като преподаватели.
Немските са пълна скръб, а този език ми е първи и много ме боли ...
Общите предмети са повече от необходимото и твърде много разводняват нещата.

С две думи - идеята е добра, но реализацията куца.

Относно това да си намеря работа с тази диплома, не мога да съм много от полза, защото работа имам. Ще изкарам някак и третия семестър, и дипломната работа, но мисля да престана с опитите си да уча нещо в университет. Нета е голям - инфо много.

За по-подробно инфо си дай мейла на лични - да пием по кафе и да ти разкажа!  :roll:
Активен

broock

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #73 -: 01.08.2010, 12:57:23 »

 :-( Ох, и аз в това се съмнявах... За моя син питам, той е МИО с английски, обаче си е наумил да учи  европейска магистратура по превод или приложна лингвистика паралелно с икономическата специалност :roll: Сега се е вторачил в приложната лингвистика, но аз нещо не вярвам много в тези хибридни специалности, да не говорим колко е сложно, и двете са само редовно обучение. Не знам дали изобщо си струва изгърбването, но иска да се занимава много с преводи. Объркана съм от неговите идеи и се чудя дали да не го отрежа.... :?
Иначе е завършил английската гимназия и взе  като ученик Certificate in Advanced English\A\ . Справя се и с немски, но аз се чудя... :roll:  :roll: Maja, дай някакъв съвет като специалист вече, минал през етапите в университета,моля! :-)
Активен

BieneMaja

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #74 -: 02.08.2010, 11:34:57 »

Значи, личното ми мнение е следното:
1. Да си довърши МИО-то и ако му е скучно, да изкара по-високо ниво немски.
2. Ако много му се превежда - нека да запише европейската, но много да не разчита, че ще го научат как "изгрява слънцето". Част от дисциплините наистина са загуба на време.
3. Приложната лингвистика не е лошо решение, но зависи каква комбинация от езици ще избереш. Така като гледам по форума, част от колегите са леко разочаровани от качеството на преподаване. Ако на момъка просто му се учи език, но не много надълбоко, по-кратко ще му е да изкара курсове. Виж, ако иска да задълбава - ОК, но паралелно МИО и ПЛ аз не ги виждам. Да не стане от два стола, та на земята. И двете специалности искат четене, на моменти много здраво. Моето мнение е едно по едно.

В крайна сметка зависи и с какво му се занимава по-нататък. Което не е задължително да му е съвсем избистрено в момента  :hihi:

Ако мога още да съм от полза - на линия съм!
Спорен ден от мен!  :-)
Активен

broock

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #75 -: 02.08.2010, 22:20:58 »

Благодаря! Много си отзивчива  :-) Разглежда специализациите, но да видим кога могат да се записват. Предполагам по време на следването :roll: Има и специализация по превод, но е към филологическия факултет, не е ясно дали от други факултети могат да запишат  :? Ще премислим тази възможност, хареса си и курса за тест Даф, за него едва ли ще има проблем.
Хубаво лято от мен! :sun:
Активен

seviyorum

  • Гост
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #76 -: 06.08.2010, 10:13:08 »

Моето лично мнение е лингвистика английски + каквото ти е на сърце.
 :-)
И аз до този извод стигнах :-) Благодаря  :-)
Вече ме и приеха ПЛ с англ. и няма да чакам за филологията. Надявам се да не бъда разочарована от обучението, защото това е много важно за мен- да ме подготвят добре.
Хубав ден!
Активен

studentka4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #77 -: 24.09.2010, 11:40:42 »

Здравейте! Мисля да запиша магистратура "Лингвистика и превод"...ако може някой да сподели мнение относно обучението?!
А има ли други като мен :-)
Активен

nibelung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Подходяща магистратура за германисти?
« Отговор #78 -: 26.09.2010, 11:21:39 »

Здравейте!

Завърших немска филология в СУ и бих искал да запиша магистратура в ПУ, бихте ли ми казали кое би било подоходящо за мен? прочетох, че европейската по превод е за 2 езика, на мен английският ми е слаб. Може би има подходящи програми и във философско-истор. факултет.

Благодаря за помощта!
Активен

purim

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #79 -: 30.09.2010, 19:55:12 »

Здравейте, колеги!
Ако някой има впечатления от м-рата АНГЛИЙСКИ ЕЗИК И МЕТОДИКА, нека ги сподели - обмислям вариант да я запиша и информацията от хора с опит ще ми дойде предобре, каквато и да е тя! Благодаря!
Активен