argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 331874 пъти)

tiger4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Европейски стипендии
« Отговор #60 -: 11.04.2009, 18:29:32 »

видях,че се споменава в един коментар за оценки,любопитно ми е,дали някой има представа,горе-долу колко трябва да ти е успехът за да може да се наредиш сред щастливците  rolleyes
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #61 -: 12.04.2009, 07:58:59 »

видях,че се споменава в един коментар за оценки,любопитно ми е,дали някой има представа,горе-долу колко трябва да ти е успехът за да може да се наредиш сред щастливците  rolleyes
Щом е горе-долу да ти кажа:
1. Броя на стипендиите е равен на 10% от броя на обучаваните студенти във факултета ти.
2. Предполагаш колко горе-долу студенти са подали заявления -> ако броят им е по-малък - взимат всички, ако са повече ... виждаш успеха ти дали се класира в нужната бройка. Така, както чух в Педагогическия май ще е най-висок успехът  :-D по причина ... нали  :wink: .
Разбираш, че е относително в зависимост от това колко и по-точно кои са подали молбичките  :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

palavata_SUZI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 85
Re:Европейски стипендии
« Отговор #62 -: 12.04.2009, 09:02:20 »

Така...дали съм разбрала и всички останали тук..... :mmm:?Стипендиите се разпределят на факултети в зависимост бройката студенти в тях.Следва,че пр. на факултет по 100 стипендии се отпускат и всеки се бори за нея в свои води-т.е. всеки срещу колеги от своя факултет.Този път педагогиката няма да  дигне бала (на всички останали факултети), нали така?Интересно ...сега се замислям....ако е така както слушам, че педагогиката е с много висок бал...,дали ще има стипендия за всички шестици от този факултет? :D
Активен
:)

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #63 -: 12.04.2009, 18:26:19 »

Така...дали съм разбрала и всички останали тук..... :mmm:?Стипендиите се разпределят на факултети в зависимост бройката студенти в тях.Следва,че пр. на факултет по 100 стипендии се отпускат и всеки се бори за нея в свои води-т.е. всеки срещу колеги от своя факултет.Този път педагогиката няма да  дигне бала (на всички останали факултети), нали така?Интересно ...сега се замислям....ако е така както слушам, че педагогиката е с много висок бал...,дали ще има стипендия за всички шестици от този факултет? :D

Точно така. Ако за педагогиката са предвидени 100 стипендии, първите сто шестици взимат, а останалите отличници .... гледат как в други факултети се взима стипендия и с 4  :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Silverkata`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • МБ RuleZZZ
Re:Европейски стипендии
« Отговор #64 -: 13.04.2009, 08:16:25 »

От прочетенето до тук разбрах, че на 15.04 се изпращат документите в МОН, но само не разбрах дали и в същия ден ще обявят списъците? Ако някой може да ми кажа ми му благодаря предварително :bow:.
Активен

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Европейски стипендии
« Отговор #65 -: 13.04.2009, 13:45:59 »

На мен ми казаха, че след 15 ще излезнат резултати и да следя в ректората и в интернет.
Активен

hamali

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
  • В името на студентите хамали
    • хамали
Re:Европейски стипендии
« Отговор #66 -: 13.04.2009, 14:40:33 »

Чух, че само процент от кандидатите в даден факултет ще получат стипендия. Някой има ли информация дали това е вярно? Много ме изнервиха с тоя IBAN. Първо, не ми дадоха в моята банка. После се оказа, че вече съм имал карта в шибаната Уникреди Балъкбанк, която е изтекла и представяте ли си, трябва да платя 5 лева, за да ми я преиздадат. Това, защото преди съм подавал за стипендия. А аз нищо не знам! Може един ден да ме осъдят, че не съм си подновил картата. Може и отрицателни лихви да сложат (Номерата на ДСК).  :vomit:
« Последна редакция: 13.04.2009, 14:43:12 от hamali »
Активен
На хамали ни направиха

desindra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Европейски стипендии
« Отговор #67 -: 16.04.2009, 17:54:11 »

Колеги, да сте чули някакви новини около евростипендиите-има ли класиране, кой взима, кой-не....?  нали уж 15.04 беше някакъв важен момент от цялата тази история...
Активен
aide sys zdrave!

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #68 -: 16.04.2009, 19:21:57 »

На вратата на Цветкова пише, че класиране ще бъде обявено в интернет, едва след като стипендиите бъдат одобрени от МОН.А аз доколкото разбрах щеше да има на 15-ти обявяване на класиране на допуснатите, които ще се пратят на МОН.
Сами преценявайте този внезапен ход на Социално-битови въпроси.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Европейски стипендии
« Отговор #69 -: 17.04.2009, 09:54:11 »

Искам да попитам нали срока за подаване на документи беше до 10,защо тогава до вчера имаше хора пред кабинет 133,които подаваха молби?
Активен
The best yet to come!!!

no name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Европейски стипендии
« Отговор #70 -: 17.04.2009, 10:07:19 »

Искам да попитам нали срока за подаване на документи беше до 10,защо тогава до вчера имаше хора пред кабинет 133,които подаваха молби?
Щото били удължили срока.
Активен

Jupiter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #71 -: 17.04.2009, 10:10:40 »

Удължен беше срока за награди(до 16.04.2009 до 12:00 часа). Молби за стипендии не се приемаха.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #72 -: 17.04.2009, 10:28:18 »

това, дето се казва по-горе, сериозно ли е? ама че цирк! :angry: що пък тия от СБК-то да решават чии документи да пратят в МОН и чии – не? нали уж този път МОН разпределят парите, а не тия от ПУ-то? :? не пишеше ли в копието на заповедта, пратена до ректора на ПУ, че всички документи, подадени от студентите на ПУ, се изпращат в МОН, където се разглеждат и одобрените биват обявявани след известно време? вижте какво пише в първия параграф от стр. 3 на документа, посочен над образците на формулярите за попълване.  :angry:имам един въпрос, насочен към онези, които са по-запознати от мен. доколкото се разбира от същия този документ, право да подават документи за тези европари имат и студентите магистри, понеже пише за всяка ОКС. правилно ли съм разбрал, или не? :-)
Активен

no name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Европейски стипендии
« Отговор #73 -: 17.04.2009, 10:46:50 »

Удължен беше срока за награди(до 16.04.2009 до 12:00 часа). Молби за стипендии не се приемаха.
Лично видях как подаваха за стипендии, за наградите - не знам!
Активен

tiger4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Европейски стипендии
« Отговор #74 -: 17.04.2009, 11:09:20 »

в ден сряда(15 април) отидох до таблото и видях,че има изкарани само одобрени за награди(може да са същите за европейския съюз,може да са някакви други  награди,нека ако някой знае да обясни).в същото време ми направи впечатление,че пред капка имаше около 10 човека,които държаха молбите пдф с логото на европейски съюз с които се подаваше за стипендии и награди.ако те са били тогава за награди,какъв беше този списък на стената.относно стипендиите,мога да ви кажа,че в някои университети вече има одобрени,един приятел от аграрния ми каза,че лично са му се обадили по телефона и са му казали,че е одобрен.
« Последна редакция: 17.04.2009, 11:12:34 от tiger4e »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re:Европейски стипендии
« Отговор #75 -: 17.04.2009, 11:18:20 »

В Техническиу уни в София също е имало списъци с одобрени за зимен и за летен семестър по отделно.
Тук засега няма такива списъци.
А списъкът с награди, който е на таблото в момента е за тези отпускани от Ректора на ПУ,а не европейските.
Активен

Чистачът

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
  • Почиствам всичко!
    • почистване
Re:Европейски стипендии
« Отговор #76 -: 17.04.2009, 17:31:44 »

И последно, няма ли някаква дата, на която да е известно, че ще обявят резултати? Мислих, че датата е 15-ти, после нещо я удължиха. Подадох за награда, оказа се, че всеки от факултетите по математика и физика може да подаде. Но поне да кажат кога ще има някакви резултати, че не съм от Пловдив и да знам кога да дойда, да проверя, да си направя сметката.

Един приятел вика, че ще ги обявят в Интернет. Аз до сега не съм доживял да видя този университет да качва смислена информация в Интернет, да не говорим за стипендии и подобни класирания. То IBAN-а трябваше да се моля на един от изчислителния 5 часа да ми го даде, а му бях много крив. Сякаш аз съм виновен, че дори БАНКАТА не иска да ми го даде!
Активен
Почистване му е майката!

palavata_SUZI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 85
Re:Европейски стипендии
« Отговор #77 -: 17.04.2009, 20:24:04 »

Публикувана от: john_abruzzi  Публикувано на: 17.04.2009, 10:28:18 
Вмъкни Цитат 
това, дето се казва по-горе, сериозно ли е? ама че цирк!  що пък тия от СБК-то да решават чии документи да пратят в МОН и чии – не? нали уж този път МОН разпределят парите, а не тия от ПУ-то?  не пишеше ли в копието на заповедта, пратена до ректора на ПУ, че всички документи, подадени от студентите на ПУ, се изпращат в МОН, където се разглеждат и одобрените биват обявявани след известно време? вижте какво пише в първия параграф от стр. 3 на документа, посочен над образците на формулярите за попълване.  имам един въпрос, насочен към онези, които са по-запознати от мен. доколкото се разбира от същия този документ, право да подават документи за тези европари имат и студентите магистри, понеже пише за всяка ОКС. правилно ли съм разбрал, или не?
 
Да!За тези стипендии имат право да подават документи и магистри , и магистри след бакалаврърска или магистърска степен,даже и професионален бакалавър.
Активен
:)

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Европейски стипендии
« Отговор #78 -: 17.04.2009, 22:24:42 »

нема кинти, нема нема кинти,
скоро нема да си зимам Бентли
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re:Европейски стипендии
« Отговор #79 -: 17.04.2009, 22:51:17 »

Не знам обаче нямаше никаква организация, та даже и от МОН, нямаше никакво разяснение. Никакви изисквания- просто всеки който видя лепнатите бележки си подаде документите и това беше. Дори първия ден и инспекторките не знаеха как да изчисляват успеха. Единственото, което аз рабрах е че има стипендии , всеки който иска да се пробва-подава и това е. Поне ни облекчиха с това, че не искаха бележки за доход. И си мисля, че и с класирането ще стане същата работа, ще го чакаме още дъъългоо, дългооо. :)
Активен